Ufak molalar için 5 keyifli web site tavsiyesi

Eylül ayı ile birlikte, işe ve okula dönüş başladı diyebiliriz. 2018’in son aylarında girerken, yoğun tempolu mesailer ve yeni okul dönemi ile birlikte hazırlanması gereken ödevler, projeler ve dahası bizi bekliyor.

Bilgisayar başında geçecek uzun saatler için arada mola yapma ihtiyacımız mutlaka olacaktır. Buraya Yazdım ekibi olarak kafa dağıtacak çerezlik web site tavsiye listelerimizin ilkini sizlere sunuyoruz. Bazılarını mutlaka daha önce ziyaret etmiş olabilirsiniz. Eğer sizin de az bilinen sevdiğiniz siteler varsa, bizimle paylaşın. Biz de bir sonraki web site öneri listemize ekleyelim.

Bu web site etimoloji meraklıları için

https://www.etimolojiturkce.com/

Web Site Buraya Yazdım Etimoloji Türkçe
www.etimolojiturkce.com

İlk olarak, Türkçe kelimelerin kökenini bize çıkartan güzel bir arama motorunu sizle paylaşıyoruz. Günlük hayatta kullandığımız kelimelerin kökenlerinin nereden geldiğini incelemek eminiz keyifli olacaktır. EtimolojiTürkçe kendisini şöyle tanıtıyor;

“EtimolojiTürkçe, güncellenen 17.382 kelime ve 350 kelime ekinin etimolojik incelemesini bulunduran, kullanıcı seçimine göre kendisini geliştiren kelime arama motorudur.”

Geçmişte neler mi oldu?

 Buraya Yazdım Geçmiş Gazete Web Site
gecmisgazete.com

http://www.gecmisgazete.com/

Çok da yeni olmayan ancak bilmeyenler varsa mutlaka ziyaret etmeli diyerek geçmiş gazeteyi sizle paylaşıyoruz. Daha önce ödül de almış olan bu sitede, istediğimiz tarihe ait gazete haberlerini bulabiliyoruz.

Trafik sorununa alternatif çözümler

http://www.traffic-simulation.de/

Buraya Yazdım Traffic Simulation Web Site
www.traffic-simulation.de

Yahu bu trafik şimdi neden tıkandı diye mutlaka defalarca sormuşluğumuz vardır. Şimdi size trafikte ufacık bir yavaşlamanın nasıl bir etkisi olduğunu eğlenceli bir şekilde anlatan bir siteyi tanıtacağız. Yol akışını değiştirerek, trafik ışığı ekleyerek ya da farklı kombinasyonlar ile trafiğinin nasıl etkilendiğini simüle etmek için hazırlanan bu site, adresinden de görülebileceği üzere Almanya kökenli.

Web site veya blog adım ne olsun?

https://namelix.com/

Buraya Yazdım Namelix Web Site
namelix.com

Bir site, blog, ya da işyeri kurarken en çok zaman alan konulardan birisi de isim bulma. Bu konuya yapay zeka teknolojisi ile çözüm bulan Namelix, girdiğimiz anahtar kelimelerden bizlere uygun isimleri türetiyor. Hatta aralarında uygun domain olanları da filtrelememizi sağlıyor. Bir şey kurmanıza gerek yok, kenarda isim bulunsun diye bile girip bir tur bakabilirsiniz.

Kurtarın beni bu gürültüden!

https://www.noisli.com/

Buraya Yazdım Noisli Web Site
www.noisli.com

Son olarak, özellikle sesli ortamlarda çalışanlara çok iyi gelebilecek bir site tavsiye ederek ilkyazımıza buradan son veriyoruz. Noisli; doğadan ve dış dünyadan sesleri mixlereyerek daha konsantre bir çalışma ortamına erişmemiz konusunda bize yardımcı oluyor. Hatta bu yazı hafif yağmurlu bir günde tren rayları sesleri eşliğinde yazıldı diyebiliriz.

Yeni tavsiyelerde buluşmak üzere!

Bir cevap yazın