Anneler Günü’ne özel Hediye Önerileri

Özel günler yaklaştıkça, kimilerimiz o günün anlam ve önemini vurgulayacak şeyleri düşünmeden kendini alamaz. Kimilerimiz ise bütün bu günlerin kapitalist bir düzen oyunu olduğunu savunur. Ama büyük ihtimalle çoğumuzun anlam ve önemi konusunda ortak fikir sahibi olduğumuz nadir günlerden birisi: Anneler günü!

Çoğumuz bir şekilde o gün geldiğinde annelerimizin kalbine dokunmak için elimizden geleni yapmak için çabalıyor olsa gerek.

Buraya yazdım ekibi olarak sizlere bu yazımızda, küçük bütçelerden, çok daha fazlasına kadar onları nasıl sevindirebileceğimize dair hediye önerilerimizi derledik.

  1. Anne ile Sinema Keyfi

İlk alternatif olarak bu özel günde annenizi elinden tuttuğunuz gibi sinemaya götürebilirsiniz diyeceğiz. Keyifli bir gün geçirmek için sinema klasik ama her zaman işe yarayan bir aktivitedir. Günün koşuşturmacası, ailenin ihtiyaçlarına yetişmeye çalışmak için koşturan anneniz böylece 2-3 saat boyunca dış hayattan koparak bir nefes alma imkânı bulabilir. Özellikle keyifli bir komedi filmi seçerseniz, onun yüzündeki gülücüğü görmek size ne kadar mutluluk verecektir tahmin edin.

Anneniz ile yapacağını sinema keyfi size en fazla 50 TL’ye mal olacaktır.

Film önerimiz: Kelebekler

Filmin kısa özeti;

Uzun yıllar kalınan ayrılıktan sonra, babalarının haberi ile 3 kardeş köylerindeki eve giderler. Babalarının kendilerini neden çağırdıklarından bihaber olan çocuklar, meraklı bir şekilde yola koyulurlar. Bu yolculuk aslında uzun yıllar bir araya gelmeyen kardeşlerin birbirini tanıması için de bir ortam oluşturmuştur. Köye gittiklerinde babalarının öldüğünü öğrenen çocukları, onun vasiyetini yerine getirmek için orada kalırlar. Kelebeklerin gelişi ile gömülmeyi isteyen babaları, onlara köyde aslında başka gariplikler de olduğunu tabi ki söylemez. İşte bütün bu değişik olaylar zinciri içinde çocuklar hem birbirlerini hem de babalarını yakından tanıma fırsatı bulurlar.

  1. KadınKozmetik Ürünleri, Parfüm vs.

Yaz günlerinin de kendini inceden göstermeye başlamasıyla birlikte, annenizi kolunuza takıp sahilde tur atmak, ailecek bir şeyler yemek gibi aktiviteler yapmaya başlanmış olsa gerek. Kendini daha özel hissetmesi için, ona çam sakızı çoban armağanı bir parfüm hediye edebilirsiniz.  Böylece belki de yaşları ilerlemiş dahi olsa, güzelliğinden bir şey eksilmediklerini hissetmelerini sağlayacaklardır. Tabi bu hediyi verirken onların dünyayın en güzel annesi olduğunu hatırlatmaktan çekinmemeliyiz.

Bir önceki önerimize de hizmet edecek olan bir yönlendirmeyle bu konuyu geçiyoruz;

5 – 13 Mayıs tarihleri arasında Anneler Günü’ne özel olarak, Gratis’ten 75 TL ve üzeri alışveriş yapanlara 2 sinema bileti hediye.

Bir taşka iki kuş vurmak için mükemmel bir fırsat!

  1. Herkes Ayakkabı Sever!

Bütçeniz yükseldikçe alternatifleriniz tabi ki çoğalacaktır. 150 TL civarında bir öneri düşünecek olursak ise, hemen hemen bütün kadınların vazgeçilmezi ayakkabılar geliyor aklımıza. Onları yürüyüş yapmaya teşvik edecek bir spor ayakkabı ya da ailecek çıktığınız gezilerde giyebileceği şık bir espardil neden olmasın? Önceliğimiz onların rahatı olsa bile, hafif topuklu bir ayakkabı da tercih edip, yine kendilerini özel hissetmelerini sağlayabilirsiniz. Düğünlere giderken ne giysem diye düşünmelerinin önüne geçmiş olursunuz belki de…

Bunun için mağaza mağaza gezmek istemezseniz eğer mesela boyner.com.tr’den onlarca farklı modele erişebilirsiniz. Neden Boyner dedik diye soranlarınız mutlaka olacaktır. Türk Telekom müşterilerine özel olarak yapılmış kampanya ile 150 TL ve üzerine 40 TL indirim kazanarak onları ilk sıradaki önerimiz olan sinemaya götürmek için gerekli parayı cebinizde tutmuş olabilirsiniz.

 

  1. Gezi & Günlük tur

İlk önerimiz haricinde ve genelde insanların aklına somut çabuk tükenen öneriler geliyor. Bütçeye göre tabi ki hepsinin bir anlamı var ve annelerimizin yüreği bir sarılmaya bile razıdır. Ama onların bizim için harcadığı emeğe ne yapsak azdır. Bütçemiz eğer biraz daha yukarıları çıkabiliyorsa, hadi onlara daha önce büyük ihtimalle hiç yaşamadıkları bir şey yapalım. Mesela bu özel teknik ile boğaz turu olabilir. Ya da helikopter ile şehri havadan izletebilirsiniz. Hem biraz adrenalin de fena olmaz belki? Bir çok annenin monoton sayılan hayatına renk getirmek bizim için çok da zor değil aslında.

Bu tarz bir geziye çok rahat bir şekilde herhangi turizm acentasından ulaşarak organize edebilirsiniz.

Yine de bulmakta zorlananlar olabilir diyerek, n11.com’da anneler gününe özel olarak önerilere erişebilirsiniz. Rezervasyonunuzu yapmadan önce kullanabileceğiniz kuponlara da göz atarsanız, ufaktan bir tasarruf etme imkânınız da olabilir.

  1. Tabi ki Tatil!

Ben anneme ne yapsam azdır diyenleri duyar gibiyim. O zaman mayısın ikinci hafta sonunu evde geçirmek size yakışmaz! Tutun annenizin elinden doğru havaalanına gidin ve onları daha önce gitmediği bir yere götürün.

Mesela Kapadokya, mesela Kıbrıs, mesela, Antalya…

Sabaha karşı uyanıp güzel bir balon turu atmak, ya da mayıs olsa bile yakan güneşin altında kumlara ayak basmak en çok annelerimize iyi gelecektir herhalde.

Tabi bütçe bu kadar büyüyünce indirim vs. çok dikkat etmeyebiliriz. Ama yine de biz önerimizi yapalım, faydamız olursa ne mutlu!

Jolly Tur ile %40’a varan indirimler ile tatil rezervasyonlarınızı yapabilirsiniz. Bonus’a özel olarak %5 ekstra indirim fırsatı da sunuluyor. Son gün bugün yazıyor ancak hepimiz biliyoruz ki indirimler asla bitmez!

Umarız önerilerimizi beğenmişsiniz.

Zira bunlara zaman ya da para bulamazsanız bile, anneler gününde mutlaka annelerimizin yanında olmalı ve onların gözlerinin içine bakarak ne kadar sevdiğimizi söylemeliyiz.

Bu onlar için harcayacağımız binlerce liradan çok daha kıymetlidir!

Bir cevap yazın