Dizi Oyuncuları Kaç Yaşında?

Yeni sezonlarının gelmesini sabırsızlıkla beklediğimiz ünlü dizilerin oyuncuları, kimi zaman karakterlerine o kadar iyi bürünüyor ki gerçek yaşlarını tahmin etmekte zorlanıyoruz. Oynadığı karakterden daha genç olan, makyaj ve efektlerle daha genç karakterleri canlandıran oyuncular bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bu konuda merakta kalanları için merakla takip ettiğimiz dizilerin ünlü oyuncularını buraya yazdım! Bakalım aslında kaç yaşındalar?

Game Of Thrones – Daenerys Targaryen (Emilia Clark)

Dizi denince akla ilk gelen yapım tabi ki Game Of Thrones oluyor. Dizide Daenerys Targaryen rolünü başarıyla canlandıran Emilia Clark, 23 Ekim 1986 doğumlu ve 32 yaşında.

Breaking Bad – Walter White (Bryan Cranston)

Yakalandığı amansız hastalık nedeniyle ölüme adım adım yaklaşan bir kimya öğretmeninin uyuşturucu baronluğuna yükselişini anlayan Breaking Bad’in başrol oyuncusu Bryan Cranston, 7 Mart 1956 doğumlu ve 62 yaşında.

 

Sherlock – Sherlock Holmes (Benedict Cumberbatch)

Sherlock dizisinde canlandırdığı Sherlock Holmes karakteriyle izlediğimiz ancak Imitation Game ve Hobbit filmlerinden de tanıdığımız Benedict Cumberbatch, 19 Temmuz 1976 doğumlu ve 42 yaşında.

 

Westworld – Dolores Abernathy (Evan Rachel Wood)

2016 yayında yayınlanmaya başlayan Westworld dizisinden tanıdığımız Dolores Abernathy karakterini canlandıran Evan Rachel Wood, 7 Ekim 1987 doğumlu ve 31 yaşında.

 

Stranger Things – Eleven (Millie Bobby Brown)

Bizi sadece konusuyla değil müzikleriyle de derinden etkileyen Matt Duffer ve Ross Duffer kardeşlerin yapımı Stranger Things denince akla pek tabi ki Eleven geliyor. Süper güçlerini kullandığında burnunun kanamasını aklımızdan çıkartamadığımız Eleven’a can veren geç oyuncu Millie Bobby Brown, 19 Şubat 2004 doğumlu ve 14 yaşında.

 

Narcos – Pablo Escobar (Wagner Moura)

Dünyaca ünlü uyuşturucu baronu Pablo Escobar’ın hikayesiyle başlayan dizi aslında Javier Peña karakteri etrafında dönüyor. Ancak dizi akla geldiğinde ilk hatırlanan Pablo Escobar oluyor haliyle. Karakteri canlandıran Wagner Moura, 27 Ocak 1976 doğumlu ve 42 yaşında.

 

Peaky Blinders – Thomas Shelby (Cillian Murphy)

Şapkalarına diktirdikleri jiletleriyle ünlü gangster aile Shelby’lerin anlatıldığı, dizinin her dakikasında içki ve sigara tüketildiği Peaky Blinders, Birinci Dünya Savaşı ertesi 1919 İngiltere’sini başarıyla resmediyor. Ailenin savaş gazisi genç reisi Thomas Shelby ‘yi canlandıran Cillian Murphy, 25 Mayıs 1976 doğumlu ve 42 yaşında.

 

Dark – Ulrich Nielsen (Oliver Masucci)

Almanlar sürpriz yapımlarla karşımıza çıkıyor ve bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bir Alman yapımı olan Dark da bizleri, yeni sezonunu beklerken merakta bırakmaya devam ediyor. Dizide çok sayıda ana karakter olmasına karşın, Ulrich Nielsen’in biraz daha ön plana çıktığını söyleyebiliriz. Karakteri canlandıran Oliver Masucci, 6 Aralık 1968 doğumlu ve 50 yaşında.

Orange Is the New Black – Piper Chapman (Taylor Schilling)

Bizlere kadınların dünyasını bambaşka bir yolla anlatan, kimi zaman eleştirel, kimi zaman da komik olmayı başaran Orange Is the New Black denince akla tabi ki Piper Chapman geliyor. Karakteri canlandıran Taylor Schilling, 27 Temmuz 1984 doğumlu ve 34 yaşında.

 

La Casa De Papel – El Profesor (Álvaro Morte)

Son sezonuna Türk oyuncu Nesrin Cavadzade’nin katılması beklenen bu yapım denince akla gelen ve hadisenin beyni olan El Profesor karakterini canlandıran Álvaro Morte 23 Şubat 1975 doğumlu ve 43 yaşında.

 

Bir cevap yazın