Film ve Dizilerin Absürt Karakterleri

Büyücü Goşa - Tarkan

Film ve dizi tutkunlarının hafızalarında yer etmiş bazı karakterler vardır. Bu karakterlerden bazıları filmin akışı ve olay örgüsü içerisinde çok fazla yer tutmasa da akıllarda kalır. Buraya Yazdım ekibi sizler için hafızalara kazınan absürt film ve dizi karakterlerini bir araya getirdi. Bakalım hatırlayacak mısınız?

Bir Yabancı – Sarışın Sapık Katil

Eski bir milli sporcumuz Yavuz Selekman tarafından canlandırılan Sarışın Sapık Katil karakterini biz unutamadık, ya siz?

Ayşecik ve Sihirli Cüceler Rüyalar Ülkesinde – Eriyen Cadı

Oz Büyücüsü filminin yerli versiyonu olan bu filmde cadımız, Ayşecik’in yüzüne su atması nedeniyle erimekte ve erirken de hafızalara kazınmaktadır.

Scary Movie – The Caretaker

Ne zaman biri “ellerimle yaptım” dese bu karakter gözümüzde canlanır. Korkunç Bir Film olarak Türkçe’ye çevrilen filmin sofra sahnesi ise hala aklımızda.

Bizimkiler – Rüknettin Bey

Doksanlı yılların en sevilen dizilerinden Bizimkiler’in oyuncu kadrosunda yer almasa da sadece bir fotoğrafıyla bile akıllarda.

Bizimkiler - Rüknettin bey
Bizimkiler – Rüknettin bey

Sahte Kabadayı – Dikiş Tutmaz Sabri

Ayağındaki nasırdan muzdarip Dikiş Tutmaz Sabri “Arnavut, votkamla eriği çalıştır!” repliğiyle hafızalarda.

50 First Dates – Alexa

Lusia Strus tarafından canlandırılan hayvan bakıcısı Alexa’da farklı ve absürt karakteriyle listemizde.

Total Recall – Üç Memeli Kadın

Arnold Schwarzenegger’in başrolünde oynadığı bu filmin en farklı karakteri 3 memeli kadını unutmadık.

Total Recall - 3 Memeli Kadın
Total Recall – 3 Memeli Kadın

Kaygısızlar – Müdür

Bir Gani Müjde klasiği olan Kaygısızlar dizisi, adeta absürt karakterler kumpanyası gibiydi. Ancak “Stupid Eleman” repliğini fazlasıyla duyduğumuz Müdür Bey, aralarında kesinlikle en acayip olanıydı.

Borat – Azamat

Borat’ın yardımcısı Azamat, absürt karakterler listesinin en sevilen ismi sanırım. Bunda Borat ile yaptığı çıplak kavga ne kadar öne çıkıyor, bilemedik.

Tarkan – Büyücü Goşa

Türk filmlerinde boy gösteren yabancı oyunculardan Eva Bender, canlandırdığı korkutucu ancak bir o kadar da seksi karakter olan Büyücü Goşa tabii ki listemizde.

Büyücü Goşa - Tarkan
Büyücü Goşa – Tarkan

BONUS: Ölümlü Dünya – Serbest

Ölümlü Dünya filmi, içerisinde birbirinden renkli karakterler barındırıyor. Ancak Serbest hem farklı kişiliği, hem de film boyunca yaptığı absürtlükleriyle listemize bonus olarak kazanmayı hak ediyor. Filmin en güzel kısmı olabilecek sorgu sahnesini hep beraber izleyelim.

 

Bir cevap yazın