Game Of Thrones Beklerken-2

George R. R. Martin tüm dünyanın son sezonu sabırsızlıkla beklediğini biliyor. Bunu bildiği için “Mükemmel bir iş çıkarmaya çalışıyorum” dese de biz beklemekten sıkıldık. Gerçekten çok sıkıldık. Eski sezonları yeniden izledik, dizi oyuncularının gözlerimizin önünde büyümesine, kiminin yaşlanmasına şahit olduk. Arada evlenenler, çoluk çocuğa karışanlar oldu; biz yine bekledik. Oyuncuların Instagram postlarını beğendik, dizinin video ve giflerini paylaştık; yine bekledik. Biz bekleye duralım internet alemlerinde de dizi ile ilgili çok sayıda web sitesinin açılmasına şahit olduk. Hiç olmazsa elimizdeki içeriğin tadını çıkarabilmenin başka yollarını keşfetme şansımız oldu.

RANKER

8 sezonun geri sayımını yaparken Ranker üzerinden çeşitli oylamalara katılabilirsiniz. En kötü Game Of Thrones karakteri, dizinin karakterlerinin ölürken söylediği ve en çok akılda kalan cümleler, en çok özlenen Game Of Thrones karakteri gibi başlıklar için oy kullanabilirsiniz. Ranker üzerinde dizi ile ilgili oluşturulmuş ve oylarınıza açık 43 adet liste yer alıyor.

VULTURE

George R. R. Martin konuyu anlatırken onlarca karakteri de öldürmekten çekinmedi. İnternet alemlerinde uzun zamandır dolaşan aşağıdaki meme’yi mutlaka görmüş olmanız lazım. İyi gidiyor, aman ne güzel derken sevdiğiniz karakterin boynuna dayanan bıçağı görüverirsiniz. İyi veya kötü, sevdiğiniz karakter her an ölebilir. Vulture, bu ölümle burun buruna olan, kimisi ölmüş, kimisi hala hayatta olan karakterler için bir sıralama hazırlamış Bu sıralamada karakterleri alınan oylara göre en iyiden en kötüye doğru sıralamış. Listenin başında kim mi var? Tabi ki Sam Tarly; listenin sonunda ise Ramsay Bolton yer alıyor.

QUARTERMAESTER

Dizi hakkında hazırlanmış muazzam bir harita mevcut. Hangi bölümde kimin nerede olduğu, ailelerin dizinin zamansal bağlamında değişen durumlarının gösterildiği, kimleri nerede öldüğü vs gibi bir çok bilgisi alabileceğiniz bu harita gerçekten alkışlanır cinsten. Sayfanın sağında yer alan menüden dizinin ilgili bölümünde yer alan karakteri veya aileyi seçmeniz gerekiyor sadece. Bu arada haritada yer alan ünlü ailelerin simgelerine tıkladığınızda, ilgili aile hakkında bilgilendirici içeriklere yönleniyorsunuz. Gerçekten çok emek verilmiş.

HBO – VIEWERS GUIDE

Dizinin yayıncı firması da boş durmamış ve takipçiler için bir viewers-guide oluşturmuş. Dizi hakkında detaylı bilgileri alabileceğiniz keyifli videolar içeren bu siteyi de mutlaka incelemenizi öneririz. En azından arkadaş ortamında Game Of Thrones bilgisi ile ön plana çıkmak isteyen “Nerd”ler için çok faydalı bir web sitesi.

IGN

Game Of Thrones için hazırlanmış bir diğer harita da IGN tarafından hazırlanmış. Bu haritanın en güzel tarafı ise haritada yer alan işaretleri tıklayınca size ilgili hikâyenin yer aldığı başka bir sayfaya götürmesi. Diziyi beklerken bir kahve eşliğinde okunası hikayeler ve anlatılar var.

NEXT GOT

Askere gidenler, asker yolu bekleyenler bilir. Şafak saymak diye bir kavram vardır. Askerliğin son gününü sayarsınız. Dizinin fanları da Game Of Thrones’ın yeni bölümünü beklediğimiz bu günlerde bir geri sayım hazırlamış. Counter’ın altında bulunan aile isimlerine tıklayarak arka planı seçtiğiniz ailenin flaması yapabiliyorsunuz bu arada.

VE TABİ Kİ REDDIT

İnternet alemlerinde paylaşılan, konuşulan konular varya; onların hepsi Reddit ortamlarında çoktan konuşulmuş ve tüketilmiş oluyor. Buram buram spoiler kokan Reddit Game Of Thrones sayfasını incelemeden önce, diziyi baştan sona izlemenizi tavsiye ediyoruz. Sonra yok ben görmedim, duymadım demeyin.

George R. R. Martin ölmeden, kazasız belasız şu finali izlemek dileğiyle…

Bir cevap yazın