Bir Kraliyet Düğünü Geldi Geçti

#Royalwedding

Günlerdir sabırsızlıkla beklenen kraliyet düğünü #RoyalWedding 19 Mayıs 2018 tarihinde gerçekleşti ve sosyal medya platformlarında en çok yorum yapılan, paylaşılan ve hakkından en çok söz ettiren yılın olaylarından biri haline geldi. “Bu kadar sade gelin mi olur, ben hiç beğenmedim” diyerek gelinliği beğenmediğini açık açık söylemekten kendini alamayan Buraya Yazdım ekibi olarak, düğün hakkında bazı detayları ve merak edilenleri bir araya getirdik.

Gelinlik

İngiliz tasarımcı Ralph & Russo tarafından tasarlanmış olan gelinlik hem 135 bin dolarlık fiyatıyla hem de tasarımıyla çok konuşuldu.

Gelin ve Damat

Damadı hepimiz yakından tanıyoruz. Peki gelin hanım neci, kimlerdendir diyenler? Meghan Markle 4 Ağustos 1981 tarihinde dünyaya gelmiş. Kendisi bir oyuncu ve yardım sever. Suits ve Fringe gibi yapımlarda kendisini izleme şansına nail olduk. “Gelin 81’li miymiş?” diye soran, “Peki damat kaçlı?” diye merak içinde kalanları duyar gibiyiz. Evet gelin daha büyük. Damadımız Prens Harry 15 Eylül 1984 tarihinde dünyaya gelmiş. Kraliyet ailesindeki yaş farklılıklarını detaylı incelemek için;

Meghan Markle’ın Nişan Yüzüğü

Meghan Markle’ın nişan yüzüğü Prens Harry tarafından tasarlanmış. Nişan yüzüğünü biri büyük olmak üzere toplam 3 adet elmas taştan oluşuyor. En büyük elmas taş Botswana‘dan getirilmiş. Diğer iki küçük elmas taş ise Prenses Diana’nın mücevher koleksiyonundanmış.

Windsor Kalesi – St George’s Şapeli

Kraliyet düğünü Windsor Kalesi’nin arazisi içerisinde bulunan St George’s Şapeli’nde gerçekleştirilmiş. St George’s Şapeli’nde gerçekleştirilen ilk kraliyet düğünü 1863 yılında Kral 7. Edward ve Kraliçe Alexandra’nın düğünleriymiş. Bu arada St George’s Şapeli, İngiliz kraliyet ailesi üyelerinin mezarlarının bulunduğu yermiş.

Düğün İçin Ne Kadar Harcandı?

Kraliyet düğününe harcanan para ise dudak uçuklatmaya yeter cinsten. Düğün için yapılan harcamaların toplamı yaklaşık 43 milyon dolar civarındaymış. Yatak odası kız tarafından mı alındı, henüz bilmiyoruz. Kraliyet düğününün İngiliz ekonomisine katkısı ise 1.5 milyar dolar civarındaymış.

Davetliler

Düğüne toplam 600 kişi davet edilmiş ve bunlardan sadece 200 tanesi Frogmore’da gerçekleştirilen özel davete katılabilmiş.

Prens Harry Kızı Ne Kadar Oyalamış?

Prens Harry, Meghan Markle’a nişan yüzüğünü takmadan tam 16 ay boyunca çıkmış. Bu süreyi Türk kızları cinsinden çevirirsek yaklaşık 1,5 Annemle babam seninle tanışmak istiyor’a denk geliyor.

Kaç Kişi İzledi?

Konu kraliyet düğünü olunca insanların ilgisi de yoğun oluyor. Düğünü televizyon ve sosyal medya üzerinden yaklaşık üç milyar kişinin takip edeceği tahmin edilmiş. 

 

Kate Middleton’ın Elbisesi

Malumunuz konu düğün olunca dedikodu yapmadan olmaz. Söylentilere göre yeni gelin Meghan Markle’ın yıldızı eltisi Cambridge Düşesi Kate Middleton barışmamış.  Tüm bu söylentiler içerisinde düğüne eski bir kıyafetiyle katılan Kate Middleton en az gelin Meghan Markle kadar konuşulmayı başardı.

Bir kraliyet düğünü geldi geçti. Bitirirken sizleri geçmişe götüren bir fotoğraf da ekleyelim istedik. Karşınızda Prenses Diana ve Prens Charles.

Bir cevap yazın