2019 Yılını Beklerken “Netflix”

2018 yılını uğurlamaya hazırlandığımız bu günlerde yeni yılın bizlere ne getireceğini merak ediyoruz. Size yeni bir iş, aşk ve heyecan garantisi veremiyoruz. Ancak kesin olan bir şey var ki… Netflix 2019 yılında da bomba gibi orijinal (yanlış okumadınız) yapımlarla karşımıza çıkacak. Çok net garanti ediyoruz… Bakalım 2019 yılında dizi ve film meraklılarını Netflix’ 2019 programında neler bekliyor.

Aklınızı başınızdan alacak Netflix 2019 Yapımları Hangileri mi?

The Irishman

Akademi ödüllerinin tartışmasız en iyi yönetmenlerinden olan Martin Scorsese, Netflix 2019 sürprizlerinin tartışmasız en büyüğü. En iyi yönetmen Oscar’ının tam 8 kez sahibi olan ve sinema tarihinin en önemli yönetmenleri arasında gösterilen Scorsese, The Irıshman adlı yapımla karşımızda olacak. Yapımın tek büyük balığı Scorsese değil tabi ki. Oyuncuların adını duymaya hazır mısınız? Yazar Charles Brandt ‘ın “I Heard You Paint Houses” adlı kitabından uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Anna Paquin, Bobby Cannavale, Harvey Keitel ve Ray Romano yer alıyor.

Six Underground

Birçok filmden tanıdığımız Ryan Raynolds, Transformers’ın yönetmeni Michael Bay ve Deadpool’un yazar kadrosunun bir araya gelerek yeni ve orijinal bir Netflix projesi hazırlıyor. Fantastik kahramanların belki de en yaramazı Deadpool’un hayranları sanırız bu haber ile yakından ilgilenecektir. Six Underground adını alacak olan bu yapımın konusunun, kendi ölümlerini kurgulayarak suç ve karanlık adamlarla mücadele etmeye başlayan altı tane milyarderin hakkında olacağı da söylentiler arasında.

The Central Park Five

“13th” adlı belgeseli ile ABD’nin ırkçılık ve adalet sistemi konularındaki kirli çamaşırlarını ortaya döken Ava DuVernay, bu sefer de 80’lerin önemli suç olaylarından birini yapımına konu ediyor. Hikayesi gerçek bir olaya dayanan bu yeni yapımda DuVernay, yine ırkçılığı ve ırkçılıkla yoğurulmuş ABD medyasına eleştirel bir bakış açısı getiriyor.

The Central Park Five’a konu olan gerçek hikaye ne miydi? Anlatalım. 1989 yılında New York’lu Trisha Meili, Central Park’ta koşu yaptığı sırada cinsel bir saldırıya uğrar. Polis, daha sonra masum oldukları anlaşılan beş siyahi genci tutuklar ve bu gençler yıllarca hapiste yatar. Merakla beklenen Netflix’ın 2019 yılı yapımında, yaşanan olayın ardından gelişen dava sürecini, ABD medyasının olaya bakışını ve Central Park Beşlisi’nin hapishane yaşantısını izleyeceğiz gibi gözüküyor.

Sex Education

The X Files ve American Gods yapımlarından tanıdığımız Gillian Anderson 2019 yılında da bizlerle olacak. Belinde silahı, kızıl küt saçları ve sert mizacıyla görmeye alışkın olduğunuz ünlü oyuncu, Netflix’ın 2019 yapımında bambaşka bir karakterle karşımıza çıkacak.

Yapımda Jean adında  bir seks eğitmenini canlandıran Anderson’un oğlu Otis için mücadelesini izleyeceğiz. Evet yine bir terzi kendi söküğünü dikemez durumuyla karşı karşıyayız. Jean, her ergen erkek gibi seks hakkında çok şey bilen ve hiç bir şey yapamayan oğlu Otis için en iyisini (evet anladınız) yapmaya çalışıyor. Otis rolünde de Asa Butterfield karşımızda olacak. Merak ettik mi? Biz ettik 🙂

The Last Dance

Netflix 2019 yılında 10 bölümlük güzel bir belgesel ile karşımızda olacak. Konu mu? Chicago Bulls ve hem atletik bir efsane hem de bir pop kültürü simgesi olan Michael, nam-ı diğer Air Jordan. Bu belgesel dizi de Jordan ve eski takım arkadaşlarının ropörtajlarıya, Chicago Bulls’un 1998 şampiyonluk final arşivlerini izleyeceğiz. Basketbol severlerin bu yapımın hastası olacağı sanırız aşikar.

Polar

Polar, aynı addaki aksiyon çizgi romanın film uyarlaması olarak karşımızda çıkıyor. Birçok filmde canlandırdığı soğuk karakterler ile görmeye alıştığımız Mads Mikkelsen, yine kendine has, şahsına münhasır bir projede yer almış gözüküyor.  Jonas Åkerlund tarafından yönetilen ve senaryosu Jayson Rothwell tarafından yazılan filmde Mads Mikkelsen, Vanessa Hudgens, Katheryn Winnick ve Matt Lucas’ı izleyeceğiz.

Beats

2019 yılının sürprizlerinden olan Beats alışık olmadığımız bir hikayesi ile karşımızda olacak. Başrolünü Anthony Anderson’un canlandırdığı yapımda, kariyeri karmakarışık olan eski bir yetenek avcısının hikayesini izleyeceğiz. Dizinin adından anlaşıldığı gibi hip hop bu yapımım temel taşı kıvamında. Netflix tarafından Haziran 2018’de duyurulan yapım hakkında çok fazla detaya sahip değiliz ancak özgün bir yapım bizleri bekliyor. Radarları açtık bekliyoruz 🙂

Jinn

Netflix, izleyici kitlesine farklı diziler ve filmler sunabilmek adına uluslararası yapımları da bünyesine katmaya devam ediyor. Bu uluslararası yapımların belki de en farklısı, orijinali Arapça olan Jinn. Konu mu? En az dizi kadar konu da değişik. Netflix’ten diziye dair yapılan duyuruya göre Jinn, Dünya’ya genç bir çocuk olarak çağrılan doğaüstü bir varlık. Orada bir kez, dünyayı kurtarmak için bir insan kızla birlikte olmak zorunda kalacak. 2019 yılında altı bölümle prömiyer yapacak olan bu yapımı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Our Planet

Netflix yapımları içerisinde aslında en çok tercih edilen yapımlar arasında tartışmasız belgeseller yer alıyor. Cosmos, Masons, Chef’s Table, Icarus aklımıza ilk gelenler arasında. Tabi Planet Earth adında bir efsaneyi de hep beraber izledik. Nefesleri kesen sinematografi, dünyanın en sıra dışı yerlerinde çekilen muazzam yüksek çözünürlüklü görüntüler bizleri bizden aldı. Şimdi de hem Planet Earth hem de Planet Earth II serilerinin arkasında yer alan ekip bu sefer başka bir belgesel için kolları sıvamış ve hareket halindeki doğanın hikayesini bizlere anlatmaya hazırlanıyor. Yapımın adı Our Planet. Listemize aldık mı?

Raising Dion

Yıl 2015. Yazar ve yönetmen Denniz Liu’un yayınladığı Raising Dion adlı çizgi roman kısa süre içerisinde yeterli ilgiyi görmüş olmalı ki Netflix on bölümlük siparişini verdi bile. Yedi yaşındaki minik bir oğlunun (Dion) süper güçler ürettiğini anlayan bekar bir annenin hikayesinin anlatıldığı bu yapımda farklı bir süper kahraman hikayesi seyredeceğiz. Dion Wainright’ı Dion’un annesi olarak göreceğimiz bu yapım, farklı şekil ve biçimlerdeki süper kahraman hikayelerinden biraz daha farklı ve orijinal bir yapım gibi duruyor; izleyip göreceğiz.

Bir cevap yazın