Tüm Yönleriyle Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi

Yüzüklerin Efendisi filmi gerçek bir efsane. Bir J.R.R. Tolkien başyapıtı olan Yüzüklerin Efendisi efsanesi internet alemlerinde hala kendinden söz ettirmeye, filmlerin ve/veya kitaplarının fanları tarafından yapılan paylaşımlarla yüzleri güldürmeye devam ediyor. Bakalım bizim aklımıza gelenler, internette paylaşılan güzel örnekler nelermiş?

Denethor, Cherry Domates Yemesin!

Neredeyse her sabah kahvaltısında Yüzüklerin Efendisi hatırlanır, Denethor ekip tarafından anılır, şakası yapılır. Bu arada cherry domates yerken, ekipteki en kısa boylu arkadaşa şarkı söylettiğimiz doğru.

denethor_domates
Denethor Cherry Domates Yerken

Yüzüklerin Efendisinin En Terbiyesiz Karakteri “Frodo”

Adı dildoya benzeyen bir amcanın, Bilbo Baggins’in yeğeni olan Frodo’nun bu terbiyesiz hareketlerini hiç uygun bulmadığımızı söylemek isteriz. Çok ayıp Frodo…

frodo_yüzük
Frodo Çok Terbiyesizsin

Kardeş Payı – Oğuzhan’ın Galadriel Tribi

Yüzüklerin Efendisi, yerli yapımların da çeşitli göndermeler yaptığı önemli bir film. Başrollerini Murat Cemcir ve Ahmet Kural’ın paylaştığı Kardeş Payı dizisi de bunlardan biri. Dizide Muhasebeci Oğuzhan’ı canlandıran Korhan Herduran’ın bizlere Galadriel’i hatırlatan videosunu sizlerle paylaşmak istedik.

Filmde ise bu sahne aşağıdaki gibiydi;

Malı Gören Galadriel’in Tepkisi

Saruman’ın Brezilya Fönü

Çekimler için saç ve sakallarını uzatan Christopher Lee, karakteri gereği sahip olması gereken düz saçlarını brezilya fönüne borçluymuş.

Saruman Kuaför
Saruman’ın Brezilya Fönü

Film Aşkları

Aragorn ve Legolas arasındaki yakınlaşma hikayesi doğru. Legolas, tostumu yedim bekliyorum mesajı atınca konu magazin basınında da konuşulmuştu.

Aragorn ve Logolas Neler Yaşadı?

Milliyetçi Uruklar Partisi

Saruman’ın ünlü balkon konuşması öncesinde, Urukların söyledikleri şarkının sözleri ne kadar da dokunaklı;

Isengard yolu yokuştur
Mızrakları tokuştur
Bize faşist diyenler
Ya elftir, ya da *uşttur!!

Isengard Yolu Yokuştur

Yüzüğü Neden 500T ile Götürmediler?

Yüzüklerin Efendisi fanlarının sıklıkla sorduğu sorulardan biri tartışmasız “Yüzüğü kartallarla götürmediler?” sorusuydu. Ancak bu kartalları çoktan aşmış.

frodo_500T
Yüzüğü Neden 500T İle Götürmediler

Nelf gözlerin neler görüyor Legolas?

Yeşilçam filmlerinin önemli isimleri de yapılan geyikler içerisinde kendine yer edindi. Efsane isim Cüneyt Arkın’ı “Nelf Gözler” isimli çalışmada gördük. Bu arada seni çok seviyoruz Cüneyt Abi 🙂

Nelf_gözler_Cüneyt Arkın
Nelf gözlerin neler görüyor Legolas?

Bilgisayarın Şifresi Neydi?

Bayram tatili 9 gün, sonraki haftayı da aldınız. Güzel ama bunun pazartesi ofise dönüşü var. İşte o acı pazartesilerde yaşanan acı bir olay var ki… Gollum’dan gelsin, “Bilgisayarın şifresi neydi?”

gollum
Bilgisayarın şifresi neydi?

 

 

 

 

 

 

Hobbitler ve Diş Sağlığı

Her sabah dişlerini özenle fırçalayan Frodo Baggins, iğrenç karakterine rağmen temizliğe verdiği önemle bizleri etkilemeyi başardı.

Hobbitler ve Diş Sağlığı

Ölen Adam: Boromir – Ned Stark

Sean Bean üzerinde oynanan oyunlar hep konuşuldu. “Zamanlama manidar, bir yerlerden düğmeye basıldı” diyerek öldürdüler adamcağızı. Game Of Thrones ve Yüzüklerin Efendisi serilerinde olayın sonunu göremeden gitti…

Güzel Serilerin “Ölen” Adamı

Smaug’un Annesi Daenerys Targaryen mi?

Cevap veriyoruz, evet!

Smaug’un Annesi Daenerys Targaryen

Canan Karatay Uyarıyor?

Siz şimdi ekmek yemiyorum diyorsunuz ama makarna da yemiceksiniz pilav da yemiceksiniz bulgur da yemiceksiniz siyez bulguru da yemiceksiniz arpa da yemiceksiniz çavdar da yemiceksiniz yulaf da yemiceksiniz pirinç de yemiceksiniz mısır da yemiceksiniz patates de yemiceksiniz” diyen sevgili Canan Karatay’ın son uyarısını dikkat alın.

Canan Karatay Uyarıyor “Lembas Yemeyin”

Bonus: Bir Isırığı Tüm Gün Tok Tutan Efsane Lembas’ın Tarifi

Malzemeler:

2,5 su bardağı un
100 gram soğuk tereyağı
1 su bardağı süt
1/2 su bardağı esmer şeker
1 çay kaşığı tuz
1 paket kabartma tozu
1 çay kaşığı tarçın

Nasıl Yapılır?

Fırını 170 derecede ısıtın. Un, kabartma tozu ve tereyağını derin bir kabın içine alın. Tereyağı, karışımın içerisinde iri kum taneleri gibi görünene kadar ufalayın.Sonra içerisine tarçın ve şekeri ekleyerek, iyice karıştırın. Son olarak karışıma sütünüzü azar azar ekleyin ve güzel bir hamur formuna ulaşana kadar yoğurun. Hamuru, iki eşit parçaya bölün. Parçaları, merdane yardımıyla  3 cm kalınlığında açın. Pişirme kağıdı serili fırın tepsinize aktarın. Üzerine bıçak yardımıyla çizikler atın. Daha önceden ısıttığınız fırında, üzeri altın sarısı bir renk alana kadar pişirin. Afiyet olsun!

Bir cevap yazın