Ünlü Sevişme Sahnelerinin Perde Arkası

Mr and Mrs Smith - Sevişme Sahneleri

Sevişme sahneleri neredeyse her oyuncu için zor anları barındırır. Bir çok oyuncu bu sahnelerin çekiminde o kadar zorlanır ki farklı yöntemlere başvurmak zorunda kalır. Çekimlerden önce önce alkol alanlar, araya yastık koyanlar, dublör kullananlar, farklı kamera açılarıyla öyleymiş gibi yapanlar…. Bu liste uzayıp gidiyor.

Sevişme sahnelerinin çekiminde yaşananlar

Kimi zaman film ve dizilere derinlik katması için, kimi zaman da sadece izleyici kitlesini artırmaya yönelik eklenen sevişme sahneleri aslında görünenlerin arkasında değişik hikayeler barındırıyor. Buraya Yazdım ekibi bu bilinmeyenleri sizler için bir araya getirdi. Evet yüzlerde o gülücüğü görebiliyoruz 🙂 

The Tudors – Henry Cavill

The Tudors - Henry Cavill - Sevişme Sahnesi
The Tudors – Henry Cavill

The Witcher, Superman ve Justice League gibi ünlü yapımlardan tanıdığımız Henry Cavill, bu hikayelerin belki de en ilgincine sahip. Şehvetli dakikalar içeren The Tudors dizininin bir sahnesinde ereksiyon olan ünlü aktör, sahnenin çekimleri tamamladıktan sonra oyuncu arkadaşından bol bol özür dilemek zorunda kalmış. Profesyonellik bu mirim…

Love & Other Drugs – Anne Hathaway

Anna Hathaway - Love & Other Drugs - Sevişme Sahneleri
Anna Hathaway – Love & Other Drugs

Sevişme sahnelerinin çekimlerinde komik hikayeler de yaşanıyor. Anna Hathaway’in, Brokeback Mountain, Donnie Darko gibi filmlerden tanıdığımız Jake Gyllenhaal ile başrollerini paylaştığı Love & Other Drugs filminin bir sahnesinde, üzerindeki trençkotu çıkararak çıplak kalması gerekmektedir. Sanırız kendini role fazlasıyla kaptırmasından olacak, o sırada film çekildiğini zanneden güzel oyuncu provalar sırasında tüm çekim ekibinin önünde çırılçıplak kalmış. Anna’cım, kulağın yönetmende olsun ama… Yok illa ben soyunacağım diyorsan o ayrı tabi.

Game Of Thrones – Emilia Clark

Game Of Thrones - Emilia Clark - Sevişme Sahneleri
Game Of Thrones – Emilia Clark

Khalesi Daenerys Targaryen ve Khal Drogo arasındaki sevişme sahnesi hakkında en çok konuşulan sahnelerden biri olmuştur. Aslında çekimler çok sıradan başlamış, ta ki şakacı karakteriyle de tanınan Jason Momoa’nın standart bir örtü yerine kocaman ve pembe renk bir çorap kullanmaya karar verene kadar. Hakkında çok konuşulan bu sahne için Emilia Clark daha sonra katıldığı bir söyleşi de “Bu kocaman ve pembe çorabı gördüğümde ne yapacağımı şaşırdım” da demiş. Bu arada neden pembe?

Robert Pattinson – Maps to the Stars

Robert Pattinson - Maps to the Stars - Sevişme Sahneleri
Robert Pattinson – Maps to the Stars

Twilight filmi ile üne kavuşan aktör Robert Pattinson, sevişme sahnelerinde zaman zaman rol aldı. Ancak Maps To The Stars filminde Julianne Moore ile çektiği sahnede kendisi bir hayli zorlanmış. Ünlü aktör, sahnenin çekimi sırasında çılgın gibi terlemeye başlamış. Hatta alnından düşen terleri yakalamak için de bi hayli çaba sarfetmiş. Robert Pattinson’ın bu kadar terlemesini normal olarak farkeden Julianne Moore “Panik atak mı geçiriyorsun?” sözlerini de kendisi için bir hayli utanç verici bulmuş. Bu sahneler vampir falan dinlemez, dişler adamı.

Jennifer Lawrence – Passengers

Jennifer Lawrence - Passengers - Sevişme Sahneleri
Jennifer Lawrence – Passengers

Sıradaki hikaye Hunger Games’in okçusu, 13. Bölge’nin güzel kızı Katniss Everdeen hakkında. Evet Jennifer Lawrence hayranlarını buraya alalım. Etkileyici film özgeçmişine rağmen, Chris Pratt ile başrollerini canlandırdığı Passengers’a kadar hiçbir sevişme sahnesinde rol almayan oyuncu, sahnenin çekilmesinin ardından suçluluk duygusu içerisinde bol alkol alır. Suçluluk duygusundan kıvrım kıvrım olan güzel oyuncu “Aman Tanrım! Ben ne yaptım? Hem de evli bir erkekle” demiş ve bu sahnenin etkisinden uzun süre kurtulamamıştır. Depresyonu 12’den vurmuş anlaşılan, yürü be Katniss.

Özetle film ve dizilerin sevişme sahneleri, dışarıdan göründüğü gibi değil. Kalabalık bir çekim ekibinin arasında performans 😉 göstermek gerçekten zor olmalı. Tabi bu tabuyu yıkan Brat Pitt ve Angelina Jolie gibi örnekler de var. Mr and Mrs Smith filminde bu sefer çekim ekibi zor anlar yaşamış. Artık kendilerini nasıl kaptırdılarsa 🙂

Bir cevap yazın